آپولو – خدای خورشید

آپولو فرزند زئوس است. او بعد از زئوس در مقام دوم اهمیت و رتبه در میان نمادهای یونانی قرار می‌گیرد. آپولو را به شکل مردی خوش سیما و جوان با موهایی بلند طلایی و بدون ریش، با هیکلی قوی ترسیم کرده‌اند. او نماد خورشید و هنر موسیقی است، به پیش گویی می پردازد و در تیراندازی با کمان مهارت دارد. او قانونگذار و مجازات کننده بدکاران است.

آپولو خواهان توضیحاتی روشن است، دوست دارد در مهارت‌های مختلف به استادی برسد، نظم و هماهنگی برای آپولو ارزش دارد و ترجیح می‌دهد به سطح توجه کند تا عمق. بیشتر دوست دارد فکر کند تا این که احساس خود را به کار بیندازد، از راه دور نظاره‌گر باشد تا نزدیک و ارزیابی هایی عینی داشته باشد تا درک شهودی.

آپولو مردی است که:

الف- می داند چه می خواهد و برای خود هدف‌های واضح تعیین می‌کند

ب- به یادگیری اهمیت زیادی می‌دهد

ج- اهل مساوات است و به همه احترام می‌گذارد

د- بیشتر از این که بحث و دعوا کند دوست دارد با صحبت مسائل را حل کند

ه- دنبال اصلاحات بدون خشونت است و در این راه سختی‌های زیادی متحمل می‌شود

و- به دنبال امور اجتماعی است و خیر وصلاح جامعه را مقدم بر هر چیزی می‌شمارد.

آپولو ها مردان منطقی و با هدف هستند و در همه کارهایشان و در همه زمینه‌های زندگی میل زیاد به نظم و برنامه و مقررات دارند و در همه‌ی موارد به قانون احترام می گذارند .

به قوانین در محل کار و در منزل اهمیت می دهند. در حوزه سر به سر می برند و با مسائلی راحت هستند که به طور منطقی قابل فهم و سنجش باشند . ذهن واضح دارند و از درگیر شدن با مسائل مبهم و پر رمز و راز دوری می کنند .

مستقیماً با مشکلات درگیر نمی شوند و ترجیح می دهند جوانب امر را مشاهده کرده و از دور دست به عمل بزنند . اگر دعوایی شود به جای این که زد و خورد کنند به پلیس زنگ می زنند.

این افراد به علومی مثل ریاضیات محض و نجوم و … علاقمند هستند .

ذهن طبقه بندی دارند و می دانند چه می خواهند. موسیقی کلاسیک را به انواع موسیقی ترجیح می دهند . در زندگی اهداف دور و درازی برای خود تعیین کرده که با سختی و کوشش بسیار بتوان به آن رسید و تا رسیدن به اهداف خود دست از تلاش و کوشش برنمی دارند .

سخت کوش و اهل برنامه ریزی هستند. در دوان تحصیل همیشه جزء شاگردان ممتاز بوده اند و همیشه مورد علاقه اولیای مدرسه بوده اند . در سر کلاس در ردیف جلو و درست مقابل دید معلم می نشینند .

این افراد این نیاز را در خود می بینند که در هر زمینه ای که وارد می شوند با تلاش درازمدت در آن زمینه به استادی برسند .

زنان برای این افراد احترام قائل هستند ولی از آن جایی که از تفکر بیشتر استفاده می کنند به ظاهر خشک به نظر می رسند و ممکن است در روابط عاشقانه چندان موفق نباشند.

این افراد اگر درآمد کمی هم داشته باشند قادر به بودجه بندی درست و دقیق آن هستند که هم به زندگیشان برسد و هم بتوانند پس انداز کنند
 

 

 

1 نظر

  1. اسماعیل

    2022/07/01

    بسیار عالی
    خیلی من به این شخصیت نزدیک هستم

یک نظر بگذارید

دلیل بازگشت وجه