آرس – خدای جنگ

آرس که رومی ها او را مارس یا مریخ می نامند، نماد جنگ بود. یونانیان در میان نمادهای المپی ، به دلیل خرد ستیزی و واله و شیدا بودن آرس ، کمترین احترام را به آرس می گذاشتند. در بین یونانیان اسطوره آرس نماد حرص کنترل ناپذیر به نبرد و خونریزی و دوستدار جنگ و نبرد است، اما اسطوره آرس در میان رومیان دارای ارج و قرب فراوانی است و از نظر شان و اهمیت، بعد از ژوپیتر یا زئوس قرار دارد. برای آنان اسطوره آرس حامی جامعه و پدر پایه گذاران روم بود.

کهن الگوی آرس به احساسات و واکنشهای لحظه ای مربوط می شود. در این کهن الگو هیجانات و احساسات موجب رفتارهای ناگهانی می شود. فرد آرس به هنگام خشم و عصبانیت رفتاری غریزی و آنی دارد و به عواقب کارهایش فکر نمی کند.

شخصیت آرس مرد پرهیجانی است که گاه بدون هیچ تفکری خود را به خطر می‌اندازد. آرس بلندپرواز گاهی آن‌چنان هیجانی می‌شود که متوجه خطرات احتمالی اطراف خود نیست. او مرد امدادرسانی است که در حوادثی که اتفاق می‌افتد برای نجات دیگران پیش‌قدم می‌شود.
آرس مرد جنگجویی است که انرژی زیاد دارد و معمولا اهل زد و خورد است. او رفیق باز است و برای رفقای خود سنگ تمام می گذارد اما وقتی از آن ها خیری نمی بیند ناراحت می شود و تاسف می خورد که چرا آن ها بی مرام هستند.
آرس ها در جمع‌ها تلاش می‌کنند خود را نشان دهند ، فعال و به شدت عاطفی هستند ، قبل از عمل فکر نمی کنند. رفیق باز، اهل مرام ومعرفت و بسیار لوطی منش هستند ، اهل کل کل کردن و شرط بندی هستند . هنگام درگیری‌ها و عصبانیت ، فحش می دهند و سریع کتک کاری می کنند. به طور کلی خیلی زود از کوره در می روند و قادر نیستند که از مهارت‌های کلامی برای تغییر جهت دعوا استفاده کنند.

عاشق هیجان و کارهای با ریسک بالاهستند ، کارهایی مثل موتور سواری و شیرین کاری کردن با موتور ، بادی گارد بودن، آتش نشان بودن و بدلکاری و .. .
دست فرمان آن‌ها در رانندگی بسیار خوب است، بسیار مهیج و شاید به نظر دیگران خطرناک رانندگی کنند ولی خودشان می دانند که چه کاری می کنند و با مهارت و تبحر یک راننده حرفه ای رانندگی می کنند. البته در بسیاری از موارد زیان‌های جبران‌ناپذیری متحمل ‌می‌شوند. اغلب عاشق ماشین هستند و بسیار به آن رسیدگی می کنند و آن را تمیز نگه می دارند.البته به خاطر هیجان زیاد معمولا ضربه های بدنی و تصادفات زیادی را تجربه می کنند.
این افراد دارای بدنی قوی و نیرومند هستند ، گاهی وقت‌ها بدون این‌که خودشان بفهمند، عضلاتشون منقبض و انگشتانشان مشت می شود . به هیکل و اندامشان خیلی اهمیت می دهند و همیشه تناسب اندام خودشان را حفظ می کنند
 

 

 

1 نظر

  1. علیرضا

    2022/12/09

    عالی

یک نظر بگذارید

دلیل بازگشت وجه