آرتمیس – خدابانوی شکار و ماه

بر اساس افسانه اسطوره ها، آرتمیس که نام رومی او دیانا است، بزرگترین فرزند و دختر بلند بالا و دوست داشتنی لتو و زئوس ، و خواهر دوقلوی آپولو بود. در افسانه اسطوره ها آمده که آرتمیس به کسانی که از او کمک می طلبیدند، مصمم و بی دریغ یاری می رساند و از آنها حمایت می کرد. همچنین آرتمیس در تنبیه آنانی که او را می رنجاندند، شتاب می ورزید.

کهن الگوی آرتمیس بر خلاف دیگر کهن الگوها ، در مقابل عشق و عاشقی مصونیت داشت. دلبستگی های عاطفی، آرتمیس را از پیگیری آنچه برایش مهم بود باز نمی‌داشت. در مقام کهن الگو ، آرتمیس بیانگر نیاز زنان به خود مختاری و نیز مظهری است از توانایی در تمرکز کردن بر آنچه که برایشان پرمعناست. کهن الگو آرتمیس نمونه‌ی زنانی است که فعالانه اهداف خود را دنبال می‌کنند.

آرتمیس یک شخصیت زنانه ی رها و آزاد است که قید و بندها را نمی پذیرد و می خواهد مستقل باشد. او الهه‌ی طبیعت و در کهن الگوهای زنانه، در ارتباط با مسائل خارج از منزل، حیوانات، حفاظت از محیط زیست و جوامع زنان است. او اهل عمل، بی پروا، حادثه جو، ورزشکار است.

او نماد احیاء قدرت زمین پیش از همه‌ی موجودات زنده است. آرتمیس و آتنا، هر دو الهه های حفاظت کننده می باشند. او به عنوان حامی کودکان، بچه‌ی حیوانات شناخته می شود و همچنین علاقه مند به شکار است. او به همراه دو شخصیت دیگر زنانه (آتنا و هستیا) الهه های باکره هستند. چنین زنانی بدون مرد هم می‌توانند زندگی کنند. به‌خوبی با انرژی مردانه اش متحد شده و مستقل است. آرتمیس برای کامل کردن خود نیاز چندانی به مرد ندارد.
اغلب اوقات در جمع‌های دختری را می‌بینیم که با مردان کل کل می‌کند و از حقوق زنان دفاع می‌کند و با گاهی حتی با خشم استقلال خود را فریاد می‌زند.

آرتیمیس بر هدف خود متمرکز است و اجازه نمی دهد کسی مانع رسیدن به هدف‌هایش بشود. عمدتاً زنان نوع آرتمیس از مصاحبت با کسانی که در کنار او کار می کنند لذت می برند و حرفه‌ی خود را با آن‌ها به مشارکت می گذارد اما موازی با آن، هر آرتمیسی هویت های قوی و متمایز خود را در زندگی، به‌صورت کاملاً جداگانه حفظ می کند. آرتمیس بعنوان گریزان از مردان شناخته می شود. یعنی با آن که در جامعه فعال است و با مردان به راحتی ارتباط برقرار می کند ولی وارد روابط احساسی نمی شود.

حتی بعنوان فردی بالغ شخصیت نوجوان قوی او همچنان ادامه دارد. پیرو سنت ها نیست و خودش سنت شکن می باشد. گاهی در بعضی از قومیت ها آرتمیس را به خاطر این سنت شکنی ها به شدت سرکوب می کردند.
معمولاً شغل هایی را انتخاب می کند که نتیجه علاقه،شور و اشتیاق او باشند. زن ورزشکار، زیست شناس، دامپزشک، زمین شناس، مدافع محیط زیست، شفا بخش، گیاه شناس و شغل های نظامی است.

او دارای نگاه فمینیستی است و از زنان ضعیف حمایت می کند. البته به شدت از زنان ضعیف متنفر است ولی وقتی می بیند که آن ها مورد ظلم قرار می گیرند واکنش نشان می دهد.

بیان جنسی او بیشتر متمایل به سمت ورزش تفریحی و هیجان یک تجربه جدید است تا برقراری رابطه جنسی عاطفی.
یک زن با شخصیت آرتمیس اغلب، نیاز به درجه‌ی خوبی از آزادی و استقلال دارد. مانند خواهر آتنای خود، به جای برآوردن انتظارات دیگران، نیاز به هدایت زندگی خود در راهی دارد که به او رضایت شخصی و کمال می دهد.

او نیازمند طبیعت است. اگر او به اندازه کافی خود را از دنیای طبیعی سیراب نکند، احساس خوبی ندارد و افسرده می شود.

آرتمیس کله شق و بسیار رقابت طلب است. در محیط کار از مردان ضعیف متنفر است و تنها می تواند با مردان قوی کار کند. فکر اقتصادی خوبی دارد و معمولا به دنبال درآمد، مدیریت و پیشرفت است. زن آرتمیس اگر مدیر باشد با تحکم با زیردستان خود برخورد می کند و در محیط کاری اش همه باید با نظم کار کنند
 

 

 

2 نظر

  1. ساناز

    2022/12/04

    خیلی جالب بود و به شخصیت من نزدیک بود

  2. 123456qwe

    2024/01/24

    وااای خیلی عالی بود..میشه گفت۹۰ درصد شخصیت منو گفت..مرسی

یک نظر بگذارید

دلیل بازگشت وجه