آتنا – خدابانوی عقل و مهارت

بنا به افسانه‌ها، متیس اولین همسر رسمی زئوس ، نماد عقل و دانایی بود. پیشگویی شده بود که متیس دو فرزند استثنایی به دنیا می آورد: دختری که در شهامت و حکمت با زئوس برابری می کند و پسری که پادشاه همه می‌شود. از این رو وقتی متیس آتنا را حامله بود، زئوس با نیرنگ او را بلعید. سپس آتنا در سر پدر رشد یافت و از سر او، در هیات زنی بالغ با زره درخشان طلایی بر تن و نیزه ای بر دست تولد یافت.

کهن الگو آتنا به خاطر تدبیر اندیشی و راه حلهای عملیش شهرت دارد. کهن الگو آتنا نمونه زنی است که تحت فرمان عقلش است و از قلبش پیروی نمی‌کند. کهن الگوی آتنا نشانگر این واقعیت است که خوب اندیشیدن، مقاومت در اوج بحران عاطفی و تدبیر کردن، خصایص ذاتی برخی از زنان است. آنیموس یا انرژی مردانه کهن الگوی آتنا مسئول اندیشیدن او نیست، بلکه خود زنانه‌اش است که با وضوح و برای خویش می اندیشد.

آتنا یک شخصیت خردمند بوده و به خدای خردمند بانوان مشهور است. شخصیت آتنا با مردان کار می کند ولی از دوستی و رابطه جنسی با مردان دوری می کند. دور اندیشی، طرح ریزی، مهارت در کار و صبر و شکیبایی از ویژگی‌های شخصیت آتنا است. او را عزیز کرده ی پدر می دانند. چون از کودکی گرایش بیشتر به پدر داشته‌است و از حرف های زنانه دوری می کرد.

زنان آتنایی می دانند چگونه به رقابت با دیگران بپردازند و برای آینده خود برنامه ریزی کنند. برای رسیدن به هدف از بهترین و راحت ترین راه‌ها اقدام می کنند و قبل از آن، برنامه ریزی کرده و همه‌ی جوانب آن را می سنجند. آنها ذهنی پویا و فعال دارند، ابتدا شرایط موجود را به دقت و موشکافانه بررسی کرده، تمام نشانه های موجود را می بینند و با در نظر گرفتن تمام جزئیات، به کل نگاه می کنند. به اندازه لازم به جزئیاتی که به کل مساله مربوط است توجه دارند، در حالی که سایرین عموماً یا جزئیات را نادیده می گیرند و یا بیش از اندازه به مطالب ریزی که اهمیت چندانی ندارد بها می دهند.

بسیار با نظم و ترتیب و مقررات هستند و در تمامی کارهایشان برنامه ریزی دارند، از رفتن به یک مهمانی ساده گرفته تا رفتن به یک سفر و انجام کارهای اجتماعی و مدیریتی بزرگ. افرادی که انرژی شخصیت آتنا در آنها فعال باشد، برنامه هایشان واقع بینانه بوده و توان واقعی خود را می شناسند، هدف را نیز دقیقاً شناسایی می کنند و با مدیریت زمان، کمترین اتلاف انرژی و زمان را دارند و همواره در حال حرکت به سمت هدف تعیین شده هستند.

نکته مهم بعدی، عملگرا بودن آن‌هاست. افراد آتنا را هرگز در حال سخنرانی در خصوص اهداف و کارهایشان نمی بینید. آن‌ها همیشه در حال انجام کار هستند و وقتی برای تلف کردن در نظر نمی گیرند.

در عرصه فعالیت‌های مردانه وارد می شود و در جاه طلبی‌ها، اهداف شغلی و ایده ها با مردان شریک می شود. راه آتنا، خدابانوی عقل و مهارت، پیوند با مردان در مقامی برابر و یا حتی برتر از آنها بود. شیوه انطباق او همگونی و یکی شدن با مردان بود. بسیاری از زنان که وارد دنیای تجارت شده اند و مشاغل سنتی مردانه را برگزیده اند، همان راه آتنا را می پیمایند.
برای رسیدن به هدف از بهترین و راحت ترین راه‌ها اقدام می کنند و قبل از آن ، برنامه ریزی کرده وهمه جوانب آن را می سنجند .

از میان مردان فقط مردان قدرتمند و قهرمان و در حوزه سر ، اجازه هم صحبتی و هم نشینی با آن‌ها را دارند .منظور از مردان حوزه ی سر آن‌هایی هستند که عقل و خرد فراوان دارند.این افراد معمولا رؤسای دفاتر و کارمندان ارشد و عالی رتبه ای دقیق و منظم برای افراد و موسسات ومجموعه های شغلی قدرتمند هستند .

از بچگی دنبال مطالعه و کشف علم و اطلاعاتند .دختران بی درد سری هستند و الگوی خیلی از دختران قرار می گیرند. اول شدن برای خیلی اهمیت دارد .
آتنا چندان تمایلی به مردان سطحی نگر ندارد و شخصیت و شان اجتماعی مرد برای او مهم تر از زنان دیگر است. یعنی اگر برای ازدواج بین دو نفرانتخاب انجام دهد که یکی پولدار و دیگری شخصیت اجتماعی والایی دارد حتما دومی را انتخاب می کند

ازدواج آتنا

آتنا معمولا ازدواج را دوست ندارد واگر تن به اردواج دهد انتخابی کاملا منطقی وبدور از احساسات دارد.

او مردان جا افتاده وموفق را برای ازدواج ترجیح می دهد.زیرا به آزادی در کار وادامه تحصیل تمایل دارد ودر انتخاب همسر بسیار هوشمندانه عمل می کند.

او برای پیشرفت همسر خود می کوشد وهرگز به هم جنس های خود حسادت نمی ورزد.

او همسری وفادار وخواهان ومدافع ازدواجی است که نفع هردو طرف در آن لحاظ شده باشد

پرورش الگوی آتنا

زنانی که ذاتا درآنها آتنا نیست.می توانند از راه تحصیل ویا یاد گیری حرفه ای الگوآتنا را در خود پرورش دهند.

آتنا بر این عقیده است که تحصیل وکسب علم را باید جدی گرفت. او زنی مدیر وکاردان و در داوری بی طرف است.و همیشه سعی در کسب حرفه های مختلف می کوشد. وهمواره تشنه ی فراگیری است.

آتنا پیوسته با هوشیاری وآگاهی در بحران حوادث قادر است ،بدون هیچ دغدغه ای آماده امتحان  وتمرین  باشد

چالش های والدین کودک با شخصیت آتنا

مادران دارای دختری با شخصیت آتنا مورد تايید دخترخود نیستند، مگر اینکه خود دارای الگوی آتنا باشند. مادری که آتنا نیست همواره مورد بی احترامی ونا سپاسی فرزند خویش قرار می گیرند.چنانکه گاهی مادر فکر می کند این دختر از تیره ی خود نیست

مادر دختر آتنایی پیوسته از نقصی در دخترش می گوید و به رشد شخصیتی دخترش خدشه وارد می کند. ولی اگر آتنا پدری مانند زیوس داشته باشد،موفق و متشخص است. او معمولا با پدرش رابطه خوبی دارد و مانند یک پسر در کنار پدرش میماند

دوران بلوغ آتنا

دختری با شخصیت آتناعلاقه مند به یاد گیری است حتی اگر شناخت وتعمیر موتور ماشین باشد.

در تعمیر وسایل مختلف دستی کوشا دارد به طوری که گاهی در این مورد ماهر می شود

او دوست دارد کار با کامپیوتر را بیاموزد چون از جواب های مشخص ومنتطقی کامپیوتر لذت میبرد

او احساس نزدیکی با کامپیوتر داردوبرای اینکه در کنار کامپیوتر باشد سعی می کند کارهایش را از طریق کامپیوتر انجام دهد،مثلا او بازار سهام را دوست دارد ودر این بازار سرمایه گذاری وسرمایه اندوزی می کند ،و غالبا در این موفق هم می شود

دوران تحصیل آتنا

آتنا در پژوهش قادر وتواناست. او در ریاضی وعلوم قوی است. وبه دست آوردن مدارک بالای تحصیلی

ازآرزوهای بزرگ اوست. او با لذت درس می خواند وکسب علم  ومدارک بالای تحصیلی را هدف نهایی خود می داند .

آتنا دایما  به دنبال کشف علم واطلاعات ومطالعه است. او را هرگز در شب امتحان مضطرب وهراسان نخواهید دید

زیرا در طول سال تحصیلی با برنامه ریزی کامل دروس خود را مطالعه کرده ،هیچگاه کتابی را نخوانده نگذاشته است

دوران کودکی آتنا

کودکی آتنا مانند آرتمیس توانایی این را دارد که روی حواس خود وکارش متمرکز شود.او روشنفکر است ودر زمانی که باسواد میشود همواره در حال مطالعه می باشد.و هنگامی که از خواندن فارغ می شود با کنجکاوی بسیار سوالات زیادی را از پدرش پرسش می کند.

او معمولا مادرش را قبول ندارد،مگر اینکه مادرش نیز آتنا باشد که به او پاسخ های منطقی بدهد.

او همواره در حال جمع آوری اطلاعات در هر مورد است

رابطه آتنا با مردان وزنان.

آتنا بسیار عاقل است ودر هر موردی منطقی برخورد می کند وبه احساسات توجه ندارد

غالبا او دوستی ورفاقت با مردان را بیشتر می پسندد

از میان مردان آنهایی که قدرتمند وتوانا وموفق هستند ،بر می گزیند.

او ترجیح می دهد که فعالیت های خود را به تنهایی ویا با کمک گرفتن از مردان انجام دهد .

او در میان دختران وزنان آنهایی را می پسندد که الگوی آتنایی داشته باشند و هم شأن ومنزلت خودش باشد .

او هر کسی را برای دوستی انتخاب نمی کندو واز میان مردان وزنان  آنهایی را بر می گزیند که موفق باشند

فرزندان آتنا

زنی که الگوی آتناداشته باشد،برای تربیت وپرورش فرزندان خود عاقلانه ومنطقی برنامه ریزی می کند

او از اینکه فرزندانش دچار مشکل شود عذاب می کشد وپیوسته خود را شماتت می کند که کجای کارش

ایراد داشته است.

او بی صبرانه برای به بلوغ رسیدن فرزندانش روز شماری می کند، تا بتواند با او مشورت کرده ودر کار های مورد علاقه اش به اویاری رساند

کهن الگوی آتنا

به خاطر دور اندیشی ،برنامه ریزی عاقلانه،وپیدا کردن راه حل برای مشکلات آتنا به اسطوره عقل ومهارت معروف است . در یک زن آتنایی الویت نخستین خودش می باشد.او به جای پاسخگویی به نیاز های دیگران به خواسته های خود می اندیشد.

او محرم راز مردان آشنای خود است. حتی بدون برقراریرابطه عاطفی توان آنرا دارد که دوست ومشاور یک مرد باشد.

آنتا به قدری بر اعمال وافکار خود مسلط است که می تواند در اوج بحرانهای عاطفی احساسات خود را کنترل کند وکاملا بر وقایع نظارت وتحلیل داشته باشد.

آتنا در زمینه فرهنگ وآموزش،ارتش وسیاست وحتی در تجارت موفق است.

مهارت در کار وصبر وشکیبایی شیوه مشخصه آتنا است.او با دور اندیشی وطرح ریزی می تواند بر تمام کارها مسلط باشد.

زن آتنایی بی دردسر وبی حاشیه است.بر خلاف بعضی از هم جنس های خود او جیغ وفریاد وزار نمی زند.او می داند چگونه با برنامه ریزی ونظم وترتیب بر رقبای خود چیره شود

آتنا عمگرا وقانونمند است،او محافظ شهر نشینی ونظم وقواعد ان است،او با هوش ومدیر و مدبر استو همیشه هدفمند پیش می رود.

از او می توان  به عنوان نماد داوری یاد کرد زیرا در داوری بر حسب احساسات خود عمل نمی کندبلکه با قانون واصول اخلاقی داوری می کند.

آتنا زنی است که تحت فرمان عقلش عمل می کندوپیروی از احساسات را نکوهیده می داند . نیک اندیشی،در  اوج بحران مقاومت و مدبر بودن از خصایص بارز آتنا است

کهنسالی آتنا

گذشت دهها سال از زندگی یک آتنا تغییری در او بوجود نمی آورد .ودر تمام دوران زندگی خود پر توان . وبا قدرت ظاهر می شود.

او مدافع سنت ومحافظه کاری است. وبابزرگ شدن فرزندان ورفتن آنها پی سرنوشت خود ، تنها وافسرده نمی شود.

آتنا این زمان را برای انجام دادن امور دیگر غنیمت می شمارد

میانسالی آتنا

بهترین دوران زندگی یک آتنا میانسالی او است. زیرا به خاطر دستاورد های گذشته هرگز پشیملن ونادم نیست.

او با بررسی وضعیت کنونی خویش بهترین مسیر را برای ادامه زندگی  پیدا می کند.

اما گاهی با پیش آمدن بحران حوادث در زندگی ویاطوفانی در زندگی زناشویی او آرامشش را از دست داده وبهم می ریزد.

ولی او منطقی وبا تدبیر بر این معضل فائق می آید
 

 

 

یک نظر بگذارید

دلیل بازگشت وجه