توضیحات آزمون شخصیت رنگی فروش

توضیحات آزمون شخصیت رنگی فروش (Sales Color Code)

 

مقدمه

یکی از مهم ترین مهارتها و شاید به جرات بتوان گفت مهم ترین مهارت در فروشندگان، توانایی شناخت شخصیت مشتریان می باشد. این مهارت باعث می گردد تا فروشندگان بتوانند مذاکرات موفقی را با مشتریان داشته و در مراحلی چون چانه زنی و مدیریت اعتراضات به خوبی شرایط را به نفع خود برگردانند.

تست شخصیت شناسی رنگی در فروش، آزمونی است که به سرعت و سهولت قابلیت تشخیص افراد و رفتارهای آنان را در اختیار فروشندگان می گذارد. به دلیل سختی و نیاز به تخصص در استفاده از تست هایی چون MBTI، هوش هیجانی و … این تست می تواند به عنوان جایگزینی کوتاه مدت توسط فروشندگان استفاده گردد. در این تست به هر فرد چهار رنگ اختصاص داده می شود و امتیاز هر فرد در این رنگ ها نشاندهنده تیپ قالب شخصیتی او می باشد.

این تست دارای 60 سوال دو گزینه ای بوده و پس از انجام آن، امتیاز هر فرد در چهار رنگ قرمز، آبی، زرد و سبز به او نمایش داده می شود.

 

قرمزها:

قرمزها رهبرانی قدرتمند، متفکرانی سریع و با ریسک پذیری بالا هستند. افراد با شخصیت به رنگ قرمز را می توانیم افرادی هدفمند و پر انرژی بدانیم که البته در بسیاری موارد عجولانه رفتار می کنند. آن ها زمان را ارزشمند می دانند و به اهداف خود اهمیت می دهند. اگر با افراد قرمز در ارتباط هستید بهتر است همیشه حقایق را بازگو کرده و از جزییات و مسائل حاشیه ای دوری نمایید چون قرمزها علاقه مند به صحبت های کوتاه و مختصر و هدفمند هستند. اطرافیان می توانند برای حل مشکلاتشان روی آن ها حساب نمایند زیرا در فکر کردن و رسیدن به یک نتیجه معقول سریع و باهوش هستند. اکثر قرمزها از نظر شخصیتی برونگرا و منطقی هستند.

 

آبی ها:

آبی ها افرادی بسیار متفکر بوده و از قدرت تحلیل بالایی برخوردارند. منظم و دقیق هستند و به جزئیات توجه می کنند. افرادی که دارای شخصیت به رنگ آبی باشند این قابلیت را دارند که در شرایط گوناگون اوضاع را با برنامه ریزی مدیریت و سازماندهی نمایند. زیرا دوست دارند با بررسی همه حقایق یک پاسخ منطقی بیابند. اگر با آن ها قرار می گذارید اصلا دیر نکنید زیرا افرادی وقت شناس هستند و از این که در محل قرار منتظر بمانند ناراحت خواهند شد. بهتر است با این افراد احساساتی برخورد نکنید زیرا بیش تر منطقی بوده و در زمینه احساسات ضعیف عمل می کنند. اکثر آبی ها از نظر شخصیتی درونگرا و منطقی هستند.

 

سبزها:

آرام بودن بهترین ویژگی افراد با شخصیت به رنگ سبز است. آن ها اجتماعی هستند و روی روابط خود با دیگران تمرکز می کنند، بنابراین می توانند به خوبی روابطشان را مدیریت و کنترل نمایند. افراد به رنگ سبز، با آرامش عمل کرده و درک بالایی از شرایط دارند. همیشه از این افراد به عنوان حلال مسائل و مشکلات یاد می شود اما از این که برای انجام کاری تحت فشار قرار بگیرند نفرت دارند. همدلی بالایی دارند ولی اصلا مایل نیستند که در کارهایشان دیگران برایشان تصمیم گیری کنند. اکثر سبزها از نظر شخصیتی درونگرا و احساسی هستند.

 

زردها:

زردها بسیار صمیمی، خوش بین و با قدرت تخیل بالایی هستند. این افراد به جزییات پیچیده علاقه ای نداشته و از این که در مسیرشان سرکوب شوند نفرت دارند. آن ها شخصیتی بسیار اجتماعی و پرجنب و جوش دارند و می توانید برای صحبت کردن در زمینه های مختلف و آشنایی با کتاب های گوناگون روی آن ها حساب نمایید. بهتر است در برخورد با این افراد پر شور و انرژی باشید و به راحتی ایده های خود را بیان کنید. زردها از نظر شخصیتی برونگرا و احساسی هستند.

 

یک نظر بگذارید

دلیل بازگشت وجه