شغل و حرفه افراد هر کهن الگو

آپولو

مردی با کهن الگوی آپولو در دنیای کار کاملا پیشرو و موفق است. آپولو به راحتی در کار خود به شکلی عالی عمل می‌کند، به دلیل این که آپولو فردی واقع گراست، هدف های واقعی دارد و می‌تواند مطابق برنامه ریزی‌هایش گام به گام به سوی این هدف‌ها حرکت کند. آپولو توانایی دارد روابطی دوستانه و همزمان پر از رقابت با همکارانش ایجاد کند. فردی با کهن الگو آپولو این توانایی را در خود می‌بیند که در هر زمینه‌ای که وارد می‌شود با تلاش درازمدت در آن زمینه به استادی برسد. مشاغلی چون پزشکی، حقوق. آپولو یکی دیگر از کهن الگوهایی است که میان پزشکان رایج است. پزشکی که کهن الگو آپولو دارد در تشخیص بیماریها مهارت فوق العاده‌ای دارد، چون می تواند خیلی خوب روی فرضیه‌ها کار کند.

آپولو برای نقش جانشین یا نفر دوم بسیار مناسب است.
آپولو بر روی انجام کار تمرکز دارد.
آپولو علاقمند به فعالیت‌های تیمی است.
آپولو مناسب برای رشته‌هایی نظیر پزشکی و حقوق است.
در سازمان‌های بزرگ به راحتی کار می‌کند.
علاقمند به تایید مدیر و اجرای دستورات اوست

آتنا

کهن الگو آتنا می تواند آموزگاری عالی باشد، زیرا مسائل را به خوبی و روشنی توضیح می‌دهد. اگر موضوع درس نیاز به اطلاعاتی دقیق داشته باشد، او حتما در آن خبره می‌شود. تبحر آتنا در مسائل پیچیده‌ای است که باید مرحله به مرحله توضیح داده شود. آموزگاری با کهن الگو آتنا احتمالا سختگیر است، بهانه‌های مختلف شاگردان را قبول نمی‌کند و از آنها توقع زیادی دارد و هرگز بی‌مورد نمره نمی‌دهد. به شاگردان خوب و کوشا علاقه‌مند است و اکثر اوقات خود را با آنها می‌گذراند.

دارای تحصیلات بالا
استاد دانشگاه و آموزگاری خوب
مدیر بازرگانی و فعال در تجارت
فعالیت در کنار یک مرد با نفوذ
مدیرعامل
مشاوری مدبر

آرتمیس

از آنجایی که آرتمیس همیشه دغدغه استقلال دارد، استقلال مالی و عدم وابستگی به مردان برای آرتمیس بسیار مهم است. با این وجود علایق زنی با کهن الگو آرتمیس اکثرا جنبه تجاری ندارد و خارج از حیطه حرفه، امرار معاش و یا شهرت است. این علایق آرتمیس گاهی به قدری شخصی، وقت گیر و به دور از مسیر معمول زندگی است که باعث فقدان روابط و موفقیتهای دنیوی می شود. به طور کلی کهن الگو آرتمیس در محیط کار به دنبال برابری با مردان و دفاع از ضعیف‌ترها هستند. کارهای مستقلی مثل وکالت، روزنامه نگاری، فعالیت های NGO و حفاظت از محیط زیست و حیوانات با این انرژی سازگارترند. بطور کلی آرتمیس در هر شغلی که باشد تسلیم نمیشود و به دنبال هدف و موفقیت است و این تلاش ، رضایت درونی آرتمیس را فراهم می کند.

مدیران موفق
بی علاقه به کسب ثروت
رهبران حزب‌های سیاسی
رقیب مردان
علاقمند به کار تیمی در گروه‌های زنانه
وکالت، تجارت و سیاست

آرس

فرد با انرژی آرس کار بدنی و مسؤولیت‌هایی را دوست دارد که در ضمن انجام آنها، فعالیتهای عضلانی و ماهیچه ای داشته باشد، حتی کارهایی که متضمن کمی خطر کردن باشد. مشاغلی که در آنها ریسک وجود دارد، مورد علاقه کهن الگو آرس است. کهن الگو آرس حوصله کارهای تئوری و برنامه ریزی و دنبال کردن اهداف طولانی مدت را ندارد. فرد با انرژی آرس از کار کردن با مردان دیگر لذت می برد و نسبت به سایرین وفاداری برادرگونه دارد. آرس درآمد خوبی دارد، اما اهل پس انداز نیست و به سرعت و به راحتی درآمدش را خرج می کند.

پیوستن به ارتش

ورزشکار حرفه‌ای

بی علاقه به برنامه ریزی

همیشه به دنبال درگیری‌های فیزیکی

زیر پا گذاشتن قوانین

نداشتن حس آینده نگری

آفرودیت

فرد با کهن الگو آفرودیت از لحاظ احساسی خیلی اهل کار و محیط کار نیست. آفرودیت دوست دارد در محیط کار، تنوع فراوانی داشته باشد و کار یکنواخت را دوست نخواهد داشت. معمولا شغل خانمی با کهن الگو آفرودیت ، زیبایی و آرایش، دکوراتوری، موسیقی، هنر، نویسندگی، رقص و درام است و یا با مردم بودن و در رابطه بودن با دیگران مثل معلمی و تراپیست و یا ادیتوری. بنابراین فرد با انرژی آفرودیت یا عاشق کارش است و یا از آن متنفر و حد وسط هم ندارد! هیچ چیزی مثل تکرار و یکنواختی آفرودیت را از کار دلزده نمی کند. فرد با کهن الگو آفرودیت ترجیح می دهد که حقوق کمتری بگیرد ولی کارش را بیشتر دوست داشته باشد.

نقاش، آرایشگر، گرافیست و یا آهنگساز.
هنر پیشه
به تنوع علاقمند است و هدفگرا نیست.
هر کاری را که بخواهد و در هر زمانی که دوست داشته باشد انجام می‌دهد

پرسفون

از آنجایی که خیلی زود هر چیزی دل کهن الگو پرسفون را می زند دائماً شغل عوض می‌کند و نمی تواند در یک کار به طور مداوم بماند. معمولاً هم وارد کاری می شوند که صاحب کار، آشنا و یا فامیل نزدیک باشد تا هر وقت دوست داشت بیاید و هر وقت دوست داشت برود و هر وقت دلش خواست مرخصی بگیرد. از آنجایی که دوست ندارد زیر بار مسئولیت برود حتی کارهایی که جزء وظایفشان می باشد را فراموش می کند و یا حوصله انجام آن را ندارد.

مدام شغل خود را تغییر می‌دهد.
در صورت مشخص بودن وظایفش در کارش موفق است.
معمولاً از زیر کارها شانه خالی می‌کند.
اغلب مدرک دانشگاهی ندارد

پوزیدون

مردی با کهن الگوی پوزیدون در دفتر کار و کارخانه باید احساسات و هیجانات خود را کنترل کند. اگر پوزیدون بتواند در انجام چنین کاری موفق شود خوشحال خواهد بود. در غیر این صورت حتی اگر در موقعیت عالی کار قرار داشته باشد، همواره احساس می کند برای حقوقی که می گیرد کار می کند، نه رضایت شخصی. اگر کهن الگو پوزیدون نتواند ویژگیهای نیمکره‌ی چپ مغز را (که برای کار کردن به آنها نیاز دارد) توسعه دهد، هرگز نمی تواند از کاری که می کند لذت ببرد. معمولا دوست دارد کاری در ارتباط با طبیعت یا ماهیت طبیعی افراد داشته باشد.

ناهماهنگ با دنیای صنعتی
کارمند و یا مدیر ناراضی
خشم در مقابل شکست
موفقیت در گرو کنترل احساسات
هنرمندانی زبده
موفق در ورزش یا بیزینس های آبی
موفق در کسب و کارهای مرتبط با طبیعت

دیمیتر

سیرت مادرگونه زنی با کهن الگو دیمیتر او را مستعد حرفه‌های خدماتی و پرورشی می‌کند. کهن الگوی دیمیتر جذب مشاغل سنتی زنانه از قبیل آموزش، خدمات اجتماعی و پرستاری می‌شود. کهن الگو دیمیتر در این مشاغل بسیار موفق و اثرگذار است. کهن الگوی دیمیتر در این مشاغل پیشرفت می‌کند و عاشق کار خود است و از لحظه لحظه شغل خود لذت میبرد و هر بار با انرژی مضاعفی در کار خود حاضر می‌شود. افرادی که آزادانه مشاغلی مثل توانبخشی، روان‌درمانی و متخصصین اطفال را انتخاب کرده‌اند همگی بدون شک دارای انرژی کهن الگو دیمیتر بوده‌اند.

آموزش و مشاوره
پرستاری و مددکاری
شغل‌های خدماتی
بی علاقه به شهرت و مقام
حامی دیگران در محل کار

دیونوسوس

مردی با کهن الگوی دیونوسوس اهل کار کردن نیست و فکر می کند هیچ کاری لیاقت این را ندارد که او به انجام دادن آن مشغول شود. فردی با کهن الگو دیونوسوس فکر می‌کند همیشه باید افرادی در جامعه وجود داشته باشند که کار کنند و مقدمات و مسائل زیربنایی او را آماده کنند تا زندگی راحت و بی دردسری داشته باشد و بتواند در آرامش و امنیت زندگی کند. کهن الگوی دیونوسوس دوست دارد که همیشه در خانه باشد و از خانه بیرون نرود. کارهایی مثل استاد معنوی شدن و یا نواختن موسیقی برای دل خود، از نظر آنان مناسب است. مردی با کهن الگو دیونوسوس را می‌توان در میان ستارگان موسیقی و بازیگران سینما که اعتیاد به الکل مواد مخدر دارند، یافت.

بی علاقه به تحصیل و رقابت.
اهل کارهای تیمی نیست.
بی علاقه به شهرت و قدرت.
شاعر و نویسنده.
هنرپیشه یا خواننده.
فیلسوف

زئوس

فردی با کهن الگو زئوس همواره شکایت دارد که چرا بالاسری ها کارهایی را که او در آنها موفق است، نمی‌بینند. زئوس همواره به دنبال فرصت‌های مناسب است. برای زئوس رسیدن به پول و ثروت مثل بازی‌ای است که به طور غریزی در آن مهارت دارند. کهن الگو زئوس اگر لازم باشد کسی را که برایش کار می‌کند اخراج کند یا به کسی درسی بدهد، به راحتی و بدون هرگونه اغماض این کار را انجام می دهد. زئوس مقام بالایی دارد، چه شغل او دولتی باشد، چه سرقت و قاچاق!

به دنبال ریاست
شناخت کارمندان مناسب
داشتن دید کل نگر
دارای خلاقیت و به دنبال فرصت
پیشی گرفتن از دیگران
ماهر در تنبیه و یا اخراج کارمندان
اهل ریسک

هادس

ارتباط با دیگران برای فردی با کهن الگوی هادس سخت است. هادس ممکن است وارد شغلی شود که موفقیت آمیز است، اما همواره این خطر وجود دارد که این شغل و این نوع زندگی معنای خود را برای او از دست بدهد. اگر مردی با کهن الگو هادس بتواند کهن الگوی هرمس را در وجود خود بیدار کند، می‌تواند از عمق دنیای درونی به دنیای بیرون سفر کند. پرورش این کهن الگوها در مشاغلی مانند فیلم سازی، روانشناسی، ادبیات و الهیات به او کمک می‌کند. در این نوع کارها فرد هادس احساس می کند شغلش را دوست دارد.

مشاوری خوب
توانایی هیچ کاری نکردن
فرار از رقابت
سرمایه گذار بورس
توانایی انجام کارهای تکراری
روانشناس
نویسنده و کارگردان
فیلسوف

هرا

برای زنی با کهن الگو هرا پیگیری حرفه همچون تحصیلات دانشگاهی جایگاه ثانوی دارد. کار و حرفه بخش اصلی زندگی کهن الگو هرا را تشکیل نمی‌دهد. حضور زنی با کهن الگو هرا در محیط کار فقط برای پیدا کردن شوهر است و اگر مرد دلخواهش را پیدا کند، اصراری برای سرکار رفتن ندارد. اغلب حتی بر روی رئیسش هم حساس است و روابط او با دیگران را زیر نظر دارد و کنترل می کند. کهن الگو هرا در کار کردن کند و محتاط است و روابط اجتماعی خوبی دارد.

شغل برای کهن الگوی هرا اهمیت ندارد.

ساعات فراغت کهن الگوی هرا ، صرف همسر می‌شود.

نوع شغل هرا و ادامه آن کاملاً به خواست همسر بستگی دارد

هرمس

هرمس کهن الگوی سخنوری ، دزدی ، تجارت و ورزش نیز بود. هرمس دوست ندارد هیچ کاری را مطابق نظرات دیگران انجام بدهد. هرمس فرمانروای تجارت است. مردی با کهن الگو هرمس فردی فرصت‌طلب و تاجر و مذاکره کننده‌ای با استعداد است. یک فروشنده یا مذاکره کننده خوب ایده‌های مختلف را با هم ترکیب کرده و چیزی نو بوجود می‌آورد. هرمس توانایی برقراری رابطه در کمترین زمان ممکن را دارد و به راحتی می‌تواند بر روی افراد تاثیر بگذارد و هر چیزی را به هر کسی بفروشد. هرمس از خرید و فروش و معامله بسیار لذت می‌برد، زیرا هر فردی که برای خرید به هرمس مراجعه می‌کند، برایش همچون سرزمینی ناشناخته با خصوصیات و جزئیات خاص خود و منحصر به فرد است که با موفقیت در فروش به آن مشتری، هرمس آن سرزمین را کشف کرده و کاملاً به آن آگاه می‌گردد.

تنوع شغل
استعداد در پیدا کردن راه‌های میان بر
نو آور
فرصت طلب
تاجری موفق و مذاکره کننده‌ای با استعداد
روانکاوی خوب
فروشنده‌ای موفق و نوآور

هستیا

محیط رقابت جویانه کار باب طبع زن با کهن الگو هستیا نیست، زیرا در زن هستیا انگیزه جاه طلبی و شهرت نام وجود ندارد. او محیط کارش را همچون خانه پر از صمیمیت می‌کند، برای قدرت ارزشی قائل نمی‌شود و با بازیهای برد و باخت نیز بیگانه است. اغلب به کارهای سنتی زنانه و نیز حرفه دفتری می‌پردازد. در محیط کار یا به چشم نمی‌آید و ارزش کاریش نادیده گرفته می‌شود و یا برعکس، به خاطر کار خوب و قابل اطمینانش و نیز دور نگاه داشتن خود از غیبت کردنها و سیاست بازیها چون جواهری با ارزش تلقی می‌شود.

کهن الگوی هستیا به دنبال شهرت و جاه طلبی نیست.
هستیا معمولاً در خانه کار می‌کند.
کهن الگو هستیا در کار بسیار بردبار و استوار است.
هستیا علاقه‌مند به کارهای دفتری و دور از توجه دیگران است.
رابطه فردی با کهن الگو هستیا با مردان و زنان
کهن الگوی هستیا در ارتباط با زنان آنها را همانند خودش می بیند و فکر می کند که اتفاقی نیست که هر کس در مسیر زندگیش قرار می‌گیرد. کهن الگو هستیا در مورد مردان هم فکر می‌کند که آنها فقط مشغول زندگی کردن خودشان هستند و اگر رفتار و یا عادتی دارند که زنها نمی پسندند، دلیل بر دیگر آزاری نیست و آنها فقط مشابه خانم ها نیستند و نه هیچ چیز دیگری

هفائستوس

هفائستوس تنها کهن الگویی است که کار می‌کند. محل کار هفائستوس می‌تواند کارگاه، استودیو یا آزمایشگاهش باشد. هیچ مردی به اندازه‌ی مردی با کهن الگوی هفائستوس در کار غرق نمی‌شود. برخی از آنها جراحانی خبره هستند که هرگز از کار خسته نمی‌شوند. مرد یا زنی با انرژی هفائستوس ، هنرمندی است که با دستهایش کارهای ظریفی انجام می‌دهد. نقاش‌ها، معمارها و مجسمه سازها نمونه‌هایی روشن از افرادی با کهن الگو هفائستوس هستند. آنها نیز به سادگی غرق کارشان می‌شوند و گذشت زمان را نمی‌فهمند. کار برای هفائستوس بسیار بیشتر از “شغلی برای درآمدزایی” اهمیت دارد.

توانایی انجام کار طولانی
از روی کارهایش شناخته می‌شود.
علاقمند به صنعت و هنر
بی علاقه به رقابت و سود مالی


 

 

 

یک نظر بگذارید

دلیل بازگشت وجه