زئوس – خدای خدایان

بنابر اسطوره های یونانی، کهن الگو زئوس نماد آسمان، باران و زاینده ابرها بود. کهن الگو زئوس بود که آذرخشهای دهشتناک می ساخت. قدرتش بیش از مجموع قدرت سایر کهن الگوها بود. مطابق افسانه اسطوره ها، زئوس کوچک ترین فرزند کرونوس و ریا بود و بر سه خواهر و دو برادرش که همگی توسط کرونوس بلعیده شده بودند، ارجحیت داشت. پیش بینی شده بود که مقدر است کرونوس از پسر خود شکست بخورد، پس کرونوس برای جلوگیری از بروز چنین حادثه ای هر فرزندی را که به دنیا می آمد، بی آنکه از دختر یا پسر بودن او آگاه شود، بلافاصله می‌بلعید. او در کل سه دختر و دو پسر را بلعید. پس از تولد زئوس ، مادرش ریا سنگ پیچیده در قنداق را به جای کودک به پدرش کرونوس داد و پدرش آن را بلعید و با این فریب توانست زئوس را نجات دهد و او را در غار پنهان کند.

نشستن در میان بزرگان با اقتدار کافی در حالی که فرمانروای همه آنها هستی، تصویری است از موقعیت کهن الگوی زئوس . مردی که فرمانروای زندگی است، اختیار همه چیز را به دست دارد و در این امر موفق استن، صاحب کهن الگوی زئوس گونه اند.

در هر جامعه‌ای موفق‌ترین افراد از نظر اقتصادی و جایگاه اجتماعی زئوس‌ها هستند.

سه اصل اساسی برای زئوس ثروت ، قدرت و شهرت است.

زئوس نفوذ زیادی بر دیگران دارند. اقتدار، هدفمندی و مدیریت قوی از ویژگی‌های زئوس است.
زئوس فرمانروای بزرگی است که از همان کودکی استعداد زیادی در جمع کردن افراد و تقسیم کار برای آن ها داشته است. آینده نگر و صبور است. گاهی برای به دست آوردن هدف بزرگی سال‌ها در خفا تلاش می‌کند بدون آن که خیلی‌ها بدانند. موفقیت خودش بسیار برایش مهم است و ممکن است برای رسیدن به موفقیت افراد زیادی را در خدمت خود بیاورد.
این افراد در حوزه سر به سر می برند ، در مورد هر چیز منطقی فکر کرده و بررسی می نمایند. بسیار دنبال ثروت، قدرت یا شهرت هستند. با درایت ، لایق و جدی هستند. در بسیاری از مواقع زئوس‌ها برای به دست آوردن آن چه برایشان مهم است منافع دیگران را به خطر می‌اندازند.

مظهر اراده و قدرت ، کنترل کننده ، تیزبین و مسلط به همه جهات می باشند.

ویژگی های شخصیتی چنین افرادی را می توان در رهبران قدرتمند , شاهان , حاکمان و رؤسای بزرگ دید.
یکی از ویژگی‌های زئوس این است که به ایده‌های دیگران گوش می‌کند و بهترین آن‌ها را انتخاب ‌می‌کند اما نهایتا با نام خودش آن را ارئه می‌کند
 

 

 

2 نظر

  1. B9kli

    2023/12/28

    من همیشه رئوس را در فکر دارم و دوست دارم رئوس هم مرا در فکر داشته باشدb9kil

  2. sajjad7277

    2024/01/07

    با نسبت بالایی منطبق بود

یک نظر بگذارید

دلیل بازگشت وجه